آگهی فروش موثر

“ما در حال نوشتن یک رمان نیستیم، بلکه می خواهیم یک آگهی برای فروش محصول بنویسیم”. وقتی در مورد اهمیت نوشتن یک آگهی فروش موثر صحبت می کنیم استدلال هایی را بارها و بارها می شنویم. این استدلال اینست: “نوشتن یک آگهی فروش خوب، بطوری که خواننده را به سمت خود بکشد، اعتماد بسازد و موجب نتیجه گیری شود، یک هنر ظریف در صنعت داستان نویسی است”. اما چرا؟
آگهی یک مکالمه مستقیم با مصرف کننده است
نوشتن آگهی، یک گفتگوی باز و ارتباط با ارزش میان شما و مشتریان است. چگونه رفتار شما در این گفتگو می تواند تاثیر زیادی بر میزان فروش داشته باشد؟ در مورد عادات خرید خود فکر کنید. آیا شما به یک وب سایت پر از غلط های املایی اعتماد می کنید و یا به یک سایت دقیق و منظم، که ویژگی های جالب آن به روشنی در آگهی آمده؟
علاوه بر این، از گوگل بابت به روز رسانی های الگوریتم خود تشکر می کنیم، چرا که کیفیت بالا و مرتبط از اهمیت بالایی در حال حاضر برخوردار است.
در توصیحه های طلایی در این خصوص را معرفی می کنیم، امیدوارم مفید واقع شود. در پایان شما نیز نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.
 “مصرف کننده یک احمق نیست. او همانند همسر شماست. شما به هوش او توهین کرده اید اگر بخواهید با سر دادن شعار های بی اساس و ویژگی های غیر مفید او را مجبور به خرید کنید”.
 یکی از غول های دوران طلائی تبلیغات است، که از طرف مجله تایم در سال ۱۹۶۲ به عنوان ” قوی ترین جادوگر صنعت امروز تبلیغات از گذشته تا بعد ” نامیده شده است. همچنین او نوشته های بسیار قوی و با ارزشی در حوزه  فروش نیز دارد.
شاید در بالا کمی تند بیان شده باشد. بعضی از کسب و کارها در فروش محصول و سرویس خود، بین آگهی نوشته شده و مشتریان خود قطع ارتباط را تجربه می کنند. در واقع، معمولا فراموش می کنند که آنها همکارانشان هستند! به یک نفر علاقه مند شده و دوستان شان هم کسانی خواهند بود که همواره کمکشان می کنند.
زمانی که دیدگاه و نظرات تک بعدی داشته باشید بیشتر مرتکب اشتباه خواهید شد تا نسبت به زمانی که بطور انفرادی می اندیشید!
بهترین رفتار مناسب، با خواننده همانند شریک رفتار کردن است. یک داستان خلق می کنید و آنها را گرفتار (مثبت) خود می سازید.
سعی نکنید برای همه اشخاص، همه چیز باشید! با خاص بودنِ شما هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد
“مقتدرترین عنصر تبلیغات، حقیقت است”.
برخلاف باور عموم، برای دستیابی به فروش زیاد، شما لازم نیست ارزان ترین و یا بهترین محصول را در اختیار داشته باشید. بالاتر از همه، شما نیاز دارید تا خواننده به شما اعتماد کند. این روز ها بسیاری از خرید ما بصورت آنلاین شکل می گیرد، که آن هم پر شده از هرزنامه ها و افرادی که پشت نقابهای دروغین به کلاهبرداری می پردازند. در عوض وب سایت های مورد اطمینان و معتبر از نرخ بالای بازدید ها لذت می برند.
بنابراین، شما چگونه می توانید خود را مورد اعتماد جلوه دهید؟ برای شروع، حقیقت را بگویید. برای اینکه صادق بنظر بیایید، هیچ کسی به فردی که مرتب خود را مورد ستایش قرار می دهد اعتماد نمی کند. زمینه سازی فروش با اعتماد و اعتدال شروع می شود. هنگامی که قصد دارید داستان خود را در سایت قرار دهید، آن را به شکل قابل باور بیان کنید. در مورد اشتباهات خود صحبت کنید. اگر محصولتان برخی محدودیت ها را برای کاربران به همراه دارد، خودتان آنها را به مشتری توضیح دهید تا در ذهن او نقش یک کلاهبردار را به خود نگیرید.
 بطور میانگین از هر ۵ خواننده تیتر مطلب، یک نفر متن کامل را می خواند. تیتر مناسب ۸۰ درصد تاثیر بیشتر می گذارد (وقتی شما تیتر خود را می نویسید، ۸۰ سنت از دلار خود را خرج کرده اید).
پس تیتر . تیتر عنصری است که توجه مخاطب را به سمت مطلب شما جلب می کند و مخاطب تصمیم می  گیرد که متن شما را بخواند یا نه
بنابراین، شما می بایست زمان زیادی را برای نوشتن یک تیتر جذاب سرمایه گذاری کنید. اصول کلی برای تیتر نویسی چه چیزهایی هستند؟ سادگی، کوتاه بودن و اشاره به موضوع داشتن. همینطور تیتر مطلب شما از طرف گوگل مورد ارزیابی قرار می گیرد، پس سعی کنید تیتری متناسب با محتوا در نظر بگیرید
 “اشخاص علاقمند به شما نیستند، آنها علاقمند خودشان هستند”.
زمانی که شما این امر ضروری و بسیار مهم را درک کنید، دیگر نوشته ی شما همانند سابق نخواهد بود! زیرا شما دریافتید که نوشته های فروش کاری با شما و کسب و کارتان ندارند! بلکه نوشته های شما برای مشتری شماست و برای مشتری شما همه کار می کند.
این مربوط به نکته اول می شود، که شما چطور با مخاطبان صحبت می کنید. این می بایست کاری را انجام دهد که شما می گویید. آنها نیازی ندارند بدانند که شما در سطح کشور چند انبار محصول دارید، بلکه آنها می خواهند سرعت و کیفیت خدمات و محصول شما به خودشان را بدانند.
“مردم دوست ندارند تبلیغات بخوانند، آنها چیزی را می خوانند که به آن علاقه دارند. گاهی اوقات ممکن است آن تبلیغ باشد”.
اشخاص دوست ندارند به عنوان یک خوراک نوشته تبلیغاتی به او نگاه شود، پس شما می بایست در نظر بگیرید که مخاطبان به این نوع نوشته ها اهمیت نمی دهند. اگر شما آنها را انسانی منحصربفرد، خلاق و یا به اندازه کافی جذاب می دانید می توانید این شانس را داشته باشید که مطلب شما خوانده شود. در نظر بگیرید که متن شما چه مشکلی از آنها را مرتفع می کند؟ و یا به کدام یک از نیاز های آنها پرداخته و سعی در ارائه راهکار مفید دارد؟ اگر متن شما دارای این ویژگی های مفید برای مخاطبان است می توانید از شانس خوانده شدن مطلب خود برخوردار شوید.